8η Ημερίδα για την εφηβεία στο πλαίσιο του μεταπτυχιακού μαθήματος «Εφηβική Ιατρική»

Με χαρά σας προσκαλούμε στην 8η Ημερίδα για την Εφηβεία, η οποία θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 17 Δεκεμβρίου 2017, στο Κέντρο Διάδοσης Ερευνητικών Αποτελεσμάτων (ΚΕ.Δ.Ε.Α), του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης (ΑΠΘ). Τα θέματα της ημερίδας ευελπιστούμε να ενημερώσουν όλους εκείνους τους φορείς και τα πρόσωπα, που ασχολούνται με την ευαίσθητη εφηβική ηλικία.

Η ημερίδα πραγματοποιείται στα πλαίσια του μεταπτυχιακού μαθήματος «Εφηβική Ιατρική», του Μεταπτυχιακού Προγράμματος Σπουδών του Ιατρικού Τμήματος (ΠΜΣΙ), της Σχολής Επιστημών Υγείας του ΑΠΘ, σε συνεργασία με την Δ’ Παιδιατρική Κλινική του ΑΠΘ. Με την παρακολούθηση, θα χορηγηθούν Μόρια (Credit) Συνεχιζόμενης Ιατρικής Εκπαίδευσης (CME-CPD) του Πανελληνίου Ιατρικού Συλλόγου (Π.Ι.Σ.).

Η είσοδος είναι ελεύθερη.
Η παρουσία σας θα μας τιμήσει ιδιαίτερα.

Εκ μέρους της οργανωτικής επιτροπής