Προκήρυξη θέσεων Καθηγητών των Τμημάτων Ποιμαντικής και Μουσικών Σπουδών του ΑΠΘ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ

Για την πλήρωση θέσεων καθηγητών

στο Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης

Τα παρακάτω Τμήματα του Πανεπιστημίου μας αποφάσισαν την προκήρυξη των εξής θέσεων καθηγητών:

ΤΜΗΜΑ ΠΟΙΜΑΝΤΙΚΗΣ ΚΑΙ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΘΕΟΛΟΓΙΑΣ (τηλ.Γραμματείας 2310996680 email: vasosg@past.auth.gr)

– Μιας (1) θέσης καθηγητή στη βαθμίδα του αναπληρωτή καθηγητή με γνωστικό αντικείμενο «Καινή Διαθήκη. Ερμηνεία, Θεολογία και Ιστορία Χρόνων»

(κωδικός ανάρτησης στο ΑΠΕΛΛΑ: ΑΡΡ3906)

ΤΜΗΜΑ ΜΟΥΣΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ (τηλ.Γραμματείας 2310991801 email: info@mus.auth.gr)

– Μιας (1) θέσης καθηγητή στη βαθμίδα του αναπληρωτή καθηγητή με γνωστικό αντικείμενο «Μουσική Ακουστική με έμφαση στην Ψυχοακουστική και στην Επεξεργασία Σήματος»

(κωδικός ανάρτησης στο ΑΠΕΛΛΑ: ΑΡΡ3907)

– Μιας (1) θέσης καθηγητή στη βαθμίδα του αναπληρωτή καθηγητή με γνωστικό αντικείμενο «Ιστορική Μουσικολογία»

(κωδικός ανάρτησης στο ΑΠΕΛΛΑ: ΑΡΡ3908)

– Μιας (1) θέσης καθηγητή στη βαθμίδα του αναπληρωτή καθηγητή με γνωστικό αντικείμενο «Ιστορική Μουσικολογία με έμφαση στη Νεοελληνική Μουσική του 19ου και 20ου αιώνα»

(κωδικός ανάρτησης στο ΑΠΕΛΛΑ: ΑΡΡ3909)

– Μιας (1) θέσης καθηγητή στη βαθμίδα του επίκουρου καθηγητή με γνωστικό αντικείμενο «Εθνομουσικολογία»

(κωδικός ανάρτησης στο ΑΠΕΛΛΑ: ΑΡΡ3910)

Οι προκηρύξεις δημοσιεύθηκαν στο ΦΕΚ 1295/13-12-2017 τ.Γ΄ (ημερ.κυκλ. 15-12-2017) και η προθεσμία υποβολής των δικαιολογητικών λήγει στις 20 Φεβρουαρίου 2018.

Οι αιτήσεις υποψηφιότητας μαζί με όλα τα αναγκαία για την κρίση δικαιολογητικά (όπως αναφέρονται στο ΦΕΚ προκήρυξης) υποβάλλονται ηλεκτρονικά στο Πληροφοριακό Σύστημα “ΑΠΕΛΛΑ”(https:// apella .minedu.gov.gr) και κατατίθενται και σε ένα αντίτυπο σε έντυπη ή ηλεκτρονική μορφή στις Γραμματείες των παραπάνω Τμημάτων. Πληροφορίες στα αντίστοιχα τηλέφωνα και e-mail.