«Βαλκάνια 2018» – Εκδήλωση του Συλλόγου Αποφοίτων του ΑΠΘ

«Βαλκάνια 2018» είναι το θέμα της εκδήλωσης που διοργανώνεται από τον Σύλλογο Αποφοίτων του ΑΠΘ και θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 29 Ιανουαρίου 2018 και ώρα 17:00, στην αίθουσα εκδηλώσεων του Εμπορικού και Βιομηχανικού Επιμελητηρίου Θεσσαλονίκης (Τσιμισκή 29).

Ομιλητές στην εκδήλωση θα είναι οι:

Αλεξάνδρα Παπαδοπούλου, Πρέσβης, Επικεφαλής της Ευρωπαϊκής Αποστολής

EULEX στο Κόσοβο (Head of Mission)

Αλέξανδρος Μαλλιάς, Πρέσβης ε.τ., Συγγραφέας

Παντελής Σαββίδης, Δημοσιογράφος

Σταύρος Τζίμας, Δημοσιογράφος, Συγγραφέας

Στην εκδήλωση θα απευθύνει χαιρετισμό ο Πρύτανης του ΑΠΘ, Καθηγητής Περικλής Α. Μήτκας, με την ευκαιρία ανάληψης από την 1/1/18 της Προεδρίας της Ένωσης Βαλκανικών Πανεπιστημίων-Balkan Universities Association και του Δικτύου Πανεπιστημίων Μαύρης Θάλασσας-Black Sea Universities Network (BSUN).

Την εκδήλωση θα συντονίσει η Δημοσιογράφος, Προϊσταμένη Διεύθυνσης Μακεδονίας-Θράκης ΑΠΕ-ΜΠΕ, Σοφία Παπαδοπούλου.

Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί σε συνεργασία με τον Εκπαιδευτικό Όμιλο «New York College» και τις Εκδόσεις «Ι. Σιδέρης».

Η είσοδος είναι ελεύθερη για το κοινό. Θα δοθούν βεβαιώσεις παρακολούθησης.

Δηλώσεις συμμετοχής για όσους επιθυμούν να λάβουν βεβαίωση παρακολούθησης στον σύνδεσμο: www.nyc.gr/seminarthes